Jdi na obsah Jdi na menu
 


MUZIKÁL PAPEŽKA

4. 3. 2012

 

Sobota 3. března 2012 17,45 hodin. Na náměstí se pomalu začínají scházet účastníci letošního prvního zájezdu pořádaného MO STP Olešnice. Jedeme do Městského divadla v Brně na muzikál Papežka. Většina účastníků jsou ženy. Mužů, na kulturu tohoto typu, zde najdeme jen poskrovnu.

2871a_naposledy-v-brne_resize458x250.jpg
 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Muzikál Papežka je plný tajemství, vášní, touhy po vzdělání i obětování. Vznikl podle světového bestselleru americké spisovatelky Donny W. Cross Papežka, který vyšel ve více než třiceti jazycích, a podle kterého byly natočeny již dva celovečerní filmy. Muzikál vypráví téměř neuvěřitelný příběh – legendu o ženě, která v polovině devátého století usedla na papežský stolec

Na divadelní prkna se příběh dostal teprve minulý rok v Německu, kde byl muzikál Die Päpstin slavnostně uveden, získal obrovskou popularitu a dokonce se stal Muzikálem roku 2011. Městské divadlo Brno, které se na německé podobě muzikálu podílelo, jej uvedlo jako svoji první letošní premiéru.

Bylo to krásné představení. Ještě při zpáteční cestě se dělíme o své zážitky a těšíme se na další výlet za kulturou. OPRAVDU.