Jdi na obsah Jdi na menu
 


Je 6 hodin ráno a my nasedáme do autobusu a jedeme na každoroční jednodenní rekondiční pobyt do maličkých lázní Skalka u Prostějova.

ObrazekLázně Skalka byly založeny již v roce 1928 a mají tedy za sebou téměř stoletou tradici. V místě, kde kdysi býval rybník Bařisko, napájený dvěma prameny minerální vody, byly v roce 1928 postaveny Vilémem Sonevendem z Prostějova sirnatoalkalické lázně. V roce 1938 prováděl doc. Dr. Schnabal průzkum pramenů a při páté sondě objevil artézský pramen minerální vody o teplotě 23°C, který tryskal do výše 3 metrů.
V současné době se zde léčí převážně choroby revmatického charakteru a pohybového ústrojí.

Později byly navrtány další prameny, z nichž i přes svou podobnost a velkou blízkost vrtů je každý svým složením jiný.

Jelikož lázně od svého založení fungovaly nepřetržitě, pouze s menšími opravami, přistoupilo se v roce 2004 k rekonstrukci celého objektu s lázní.
Tato 14mil. Investice byla financována nejen obcí, ale z velké části také státní dotací.

Během čtyř měsíců přebudovala Stavební společnost prostory balneo provozu, ubytovací část v patře budovy i suterén. Zde byly vybudovány nové prostory pro rozšíření nabídky služeb o saunu a solárium.

V lázních máme na 8 hodin zamluveny procedury. Dnes jsme byli ihned po příjezdu nasměrováni na jednotlivé procedury. jde to skvěle. Na 11,00 hodin máme domluven oběd v místní restauraci.

ObrazekA po obědě opět do autobusu. Tentokrát další program je zaměřen hlavně na mužskou část účastníků. Jedeme se podívat do leteckého muzea u Vyškova. Po necelých dvou hodinách, nezbytném fotografování se vracíme domů.