Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZÁJEZD VELEHRAD

Opět nám přálo počasí

 

Ano, opět nám na našem výletě přálo počasí.

V sobotu 16. září 2017 jsme se vydali na náš další plánovaný zájezd, a to Velehrad a okolí.

Odjezd byl stanoven na šestou hodinu. A protože jsou naši členové ukáznění, v 6. hodin jsme vyrazili. A opět jsme měli přihlášeno více zájemců, než jsme mohli vzít. A to počasí? Sice po pár kilometrů jízdy začalo pršet, ale vždy v době, kterou jsme měli prohlídku, počasí nám bylo nakloněno a pršet přestalo.

První zastávka byla v Modré u Velehradu. Zde, jako první, jsme navštívili evropský unikát – TUNEL VE SLADKÉ VODĚ. Zde jsme se seznámili s krajinou a životem ve vodě, s vodními živočichy i rostlinami řeky Moravy a přilehlých potoků a tůní. Podvodní tunel ve sladké vodě je ojedinělým experimentem v celé Evropě. Nachází se v hloubce 3,5 metru pod vodní hladinou, má délku 8 metrů a šíři 3 metry. Typickým obyvatelem je kapr. Dravce například representují štiky nebo sumci. Raritou jsou jeseteři – tažné ryby, které dříve migrovaly z Černého moře až do řeky Moravy.

Další zastávkou v Modré byl ARCHEOSKANZEN, který představuje ideální podobu slovanského opevněného sídliště z doby Velké Moravy. Je tvořen stavbami, které mají předlohu ve skutečných archeologických objektech.

Plánovaný přesun do Velehradu, kde jsme měli objednaný oběd.

Ve 13,00 hod následovala prohlídka baziliky a už jsme se připravovali na odjezd domů. Cestou jsme ještě navštívili výstavu fuksií ve sklenících buchlovského zámku.

A na závěr? Jen jsme se rozjeli začalo pršet.

Podívej se na foto .- VELEHRAD A OKOLÍ