Jdi na obsah Jdi na menu
 


Je sobota 11.července - den určený k dalšímu letošnímu rekondičnímu pobytu. Tentokrát jsou to lázně Velké Losiny a jejich přírodní termální koupaliště.

Termální lázně Velké Losiny patří mezi nejstarší a nejznámější moravské lázně s dlouholetou tradicí. První zmínka pochází z roku 1296, první dřevěná lázeňská budova byla postavena v r. 1592.

ObrazekNávštěvníci a lázenští hosté vyhledávájí v Termálních lázních Velké Losiny především léčebné účinky místních minerálních vod. Termální lázně Velké Losiny jsou atraktivní rovněž i pro svoji příjemnou polohu v podhůří Hrubého Jeseníku. Historie lázeňství ve Velkých Losinách sahá až do 16. století, dnešní lázně tak navazují na ty nejlepší tradice s využitím nejmodernějších léčebných postupů a metod. Přírodní prostředí zaručuje pobyt na čistém vzduchu s širokými možnostmi aktivního odpočinku, kulturního i společenského vyžití. Lázně jsou zasazeny do malebného prostředí rozsáhlého lázeňského parku, kde najdeme vysoké stoleté stromy a vzácné dřeviny z celého světa. Park je každým rokem na jaře vyhlášenou ozdobou okolí v době květu pestrobarevných azalek a rododendronů

Termální koupaliště ve Velkých Losinách leží v lázních Velké Losiny v Jeseníkách v klidném a krásném prostředí lázeňského parku. Osvěžte se ve vždy vyhřátém koupališti v lázeňském parku Velkých Losin a udělejte něco pro své zdraví – místní voda je totiž léčivá. Venkovní koupaliště, s typickou sirovodíkovou vodou, má rozměry 40 x 20 metrů.

Z několika pramenů vyvěrajících v areálu lázní je využíván k léčbě a napájení vnitřního i venkovního koupaliště teplý pramen Žerotín - přírodní léčivá termální sirná voda (sirná akroterma) se zvýšeným obsahem sirovodíku, hydrosulfidu, thiosironu a fluoridů. Teplota pramene Žerotín dosahuje 36,2°C, nemusíte se tedy bát, že by vám byla zima :-). V zimě bývá v provozu krytý bazén v lázeňském domě Eliška