Jdi na obsah Jdi na menu
 


V 6 hodin ráno jsme se sešli na náměstí v Olešnici, nasedli do autobusu a vydali se na letošní poslední výlet. Po ujetí asi 10 km se nám začalo kazit počasí a dokonce spalo několik kapek. Ale zbytek cesty už byl ve znamení zlepšování počasí.

 

Dojeli jsme do městečka Spytihněv. V přístavišti nás již očekávali. Nasedli jsme na loď Morava a vydali se na plavbu Baťovým kanálem. Po cestě do přístaviště Staré Město u Uherského Hradiště jsme projeli několika zdymadly Ve Starém Městě nás již očekával řidič s autobusem a vydali jsme se na další část naší cesty - směr zámek Buchlovice

 

 

 Barokní zámek v Buchlovicích byl postaven v 90. letech 17. století poté co nedaleký hrad Buchlov přestal vyhovovat majiteli panství Janu Dětřichovi z Petřvaldu. Nechal je vystavět pro svou italskou manželku Eleonoru, která byla zvyklá na komfort a teplo jihu a studený hrad Buchlov ji nevyhovoval. My jsme obdivovali, mimo jiné, krásně naaranžované květiny ve všech prostorách zámku. A venku v parku zase krásné šaty několika nevěst a jejich doprovodu. Po dobrém obědě a ochutnávce burčáku jsme se vydali na cestu k domovu.

 

 

A protože mám počasí přálo zastavili jsme se na místě, odkud velel císař Napoleon své armádě v bitvě u Slavkova. A po páté hodině jsme dorazili domů, do Olešnice. Již se těšíme na zájezdy v příštím roce.

 

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Baťův kanál, zámek Buchlovice